• Wprowadzenie
 • Podróżujmy razem

Zróbmy coś dobrego.

Przekształćmy talent w dzieło.

Zróbmy coś dobrego.

Przekształćmy talent w dzieło.

by Szczepan Zmarzliński

Poznaj moją historię

 • Organizacja imprez integracyjnych.
 • Stworzenie marki, dobór zespołu i partnerów.
 • Pierwsze zrealizowane eventy.
 • Utrata zainteresowania projektem, koniec.
 • Turystyczny sklep internetowy.
 • Stworzenie marki, dobór produktów i strategii marketingowej.
 • Rozwinięte Social Media, pierwsze sprzedaże.
 • Utrata motywacji, zakończenie działań.
 • Produkcja drewnianych desek kuchennych.
 • Własnoręczne ukształtowanie i doszlifowanie produktów.
 • Doprowadzenie do sprzedaży i utworzenie kanałów dotarcia.
 • Koniec!
Pomysł
Akcja
Realizacja
Rezygnacja

Pasmo porażek, czy droga rozwoju talentu?

Wyżej wymienione przykłady, razy co najmniej 10 to moja praca ostatnich kilkunastu lat (tekst napisany początkiem lipca 2018). Inspirowały mnie miejsca i ludzie. W większości tworzyłem projekty oparte o zdolności moich partnerów, którzy to stawali się tzw. frontman’ami. Łowiłem, coraz to grubsze ryby! Jedne przedsięwzięcia trwały parę tygodni, czasem miesięcy, inne parę lat. Pełne pasji, brawurowe, kompleksowe wprowadzanie talentów = produktów na rynek, doprowadzanie do pierwszych sprzedaży i niespodziewany opór, który był początkiem końca. Jakaś tajemnicza siła nie pozwalała mi iść dalej. Traciłem motywacje. Stawałem się oschły. Czułem, że to nie ja, że to nie moja droga. Nie miałem określonego systemu, wizji, misji i zakresu działań. Czasem brałem za dużo na siebie, czasem zostawiałem wszystko samopasem. Nie wiedziałem „kiedy ze sceny zejść niepokonanym”. Potrzebowałem nowych wyzwań! Momentami dawałem sobie nawet wmówić ze strony bliskich mi osób brak konsekwencji,.. ale halo! Przecież konsekwencja pozwalała mi dalej działać i z dziecięcą naiwnością rozpoczynać kolejne projekty! Robiłem to coraz sprawniej, szybciej, wchodziłem w dowolne branże jak w masło, poznawałem fantastycznych ludzi, zdobywałem nową wiedzę, odnajdywałem coraz to lepsze rozwiązania, doprowadzałem do pierwszych transakcji,.. by znowu kończyć. W międzyczasie, co równie istotne znajomi konsultowali ze mną swoje biznesy i z powodzeniem wdrażali moje sugestie. U części z nich fascynowało mnie przede wszystkim ich zdecydowanie i pasja! Nie interesowało mnie jakie pieniądze zarabiają, ale jaką satysfakcję czerpią z tego co robią i jak przekłada się to na pozostałe sfery w ich życiu. A ja? Żyłem przyzwoicie. Stać mnie było na częste podróże. Na których cały czas szukałem i szukałem swojej drogi…

Jak na ironię losu znalazłem ją w tym, co przecież przez cały czas robiłem!

Pracowałem nad systemem odkrywania, kształtowania i dzielenia się talentami! Zdobywałem bezcenne doświadczenie w tworzeniu, praktycznie od zera nowych marek i doprowadzaniu do pierwszych sprzedaży! Inspirowałem innych do rozwoju swoich pasji. Zdecydowana większość rozmów, ze znajomymi lub nowo poznanymi osobami kończyła się pomysłem na działanie, lub metodom jak usprawnić obecne aktywności. Nie byłem świadom tego, jak bardzo wąskie, ale jednocześnie wysokie są moje kompetencje. Gdzieś tam w głębi doskwierało mi przekonanie i pewność, że wszystko co robię jest po coś. Swoje przedsięwzięcia podświadomie traktowałem jako element dzieła, doświadczenie na przyszłość… Ba! Zrozumienie zbiegło się z czasem przeprowadzki i utraty komputera, na którym miałem zapisane swoje projekty! Nie trzeba było nic dodawać, wystarczyło stracić.

Miejsca i narzędzia się zmieniają, pasja zostaje. Odnajduje się ją nie w branżach, ale we wrodzonych predyspozycjach, które się po prostu ma w sobie. W zrozumieniu esencji zajęć, które poruszają.

Droga Talentu jest zbiorem moich dotychczasowych dokonań. Wierzę, że każdy, kto zada sobie trud zapoznania się z zawartym tutaj przekazem dostanie solidny zastrzyk natchnienia. To mnie rozkręca, rozkręcaj się razem ze mną!

Sposoby wyrazu

Misja, wizja, wartości

Wbrew przyjętym obyczajom to nie CV, czy biznes plan jest Ci potrzebny, aby się realizować w działaniu. Kluczem jest poznanie logosu, określenie misji, wizji i ponadczasowych wartości, którymi będziesz dzielić się z innymi. Jest to niezwykle istotne. Dzięki świadomości kierunku przejdziesz przez kłody, które czasem mogą się pojawić na Twojej drodze spełnienia. Mogę Ci w tym pomóc dostarczając narzędzi, które pozwolą opisać Twoją historię! Witaj Przygodo!

Budowanie marki

Decydujesz się na własną działalność? Działaj etycznie, w zgodzie z samym sobą, nie owijaj w bawełnę. Daj się poznawać takim, jakim jesteś, wówczas Twój wizerunek będzie budował się spójnie, razem z Tobą. W zależności od faktycznych potrzeb pomogę Ci dopracować produkt, określić nazwę, zrobić logo, wdrożyć stronę www i zapoczątkować komunikację, która pozwoli Ci dostać się do miejsc, w których będziesz się czuł/a jak ryba w wodzie!

Schemat współpracy

Pomysł
Akcja
Realizacja
Kontynuacja!

Podsumowując.

Bazując na moich doświadczeniach stworzyłem ofertę, w której zajmuję się tylko tym, co mnie porusza. Sam stałem się frontman’em własnego projektu, opartego na własnym talencie i pomyśle. Jest harmonia. Robię teoretycznie to samo co wcześniej, ale już nie tak samo. Zatem.
Kontaktujesz się ze mną, określamy Twój talent, wyceniamy moją usługę i jej zakres, tworzymy produkt na miarę (wykorzystując najlepsze, naturalne materiały), przymierzasz. Zrobione. Rozliczamy się, idziesz w swojej najlepszej formie dalej -> kontynuujesz dzieło! Moją kontynuację opieram na pracy z kolejnymi talentami!
Wszystkiego Dobrego!

…Chyba, że zrozumiemy i uzupełnimy się na tyle, że idąc dalej również spotkamy się na naszych drogach. Więcej w kolejnej zakładce: koordynacja ekspansji.

Top