• Przystań
 • Autor
 • Inspiracje
 • Kontakt

W czym możemy sobie pomóc?

Odkrywaj przestrzeń potencjału.

W czym możemy sobie pomóc?

Odkrywaj przestrzeń potencjału.

by Szczepan Zmarzliński

Szczepan Zmarzliński

Autor i propagator procesu Droga Talentu.

Pasmo porażek czy droga rozwoju talentu?
POZNAJ MOJĄ HISTORIĘ.

Odkąd sięgam pamięcią zawsze zajmowałem się odkrywaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań, pomysłów.

Ciągłe zmiany, które uwolniły się i nabrały większego tempa wraz z ukończeniem studiów turystycznych, były niczym innym, jak poszukiwaniem swojego talentu, swojej drogi. Przeprowadzałem się co rusz w nowe miejsca. Podejmowałem się nowych wyzwań. Poznawałem ludzi z tzw. różnych sfer społecznych, nowe religie, partie polityczne, modele biznesowe, systemy, praktyki, hobby, zainteresowania. Szczególne ukierunkowanie miałem na przedsiębiorczość i budowanie nowych marek. Wychodziłem z inicjatywą i propozycjami współpracy, łowiłem coraz to grubsze ryby, partnerów. Wdrażałem mnóstwo mniej, lub bardziej udanych projektów. Opracowywałem strategie. Uczyłem się. Doświadczenie pozwalało mi wszystko to co robię, robić lepiej. Zgadzały się finanse, mimo to wciąż szukałem swojego talentu, zastanawiałem się nad tym co tak właściwie jest moją pasja. Były momenty, w których czułem frustrację z tego powodu. Nie potrafiłem zrozumieć czemu tak często zdarza mi się płynąć na fali i jednocześnie tak często spadać i topić się.

Schemat mojego ówczesnego działania

 • Organizacja wyjazdów integracyjnych dla firm.
 • Dobór współpracowników, podwykowanwców, stworzenie marki, strony www, oferty.
 • Wdrożenie strategii marketingowej. Doprowadzenie do pierwszych sprzedaży.
 • Utrata motywacji. Brak zapału do dalszych działań. Rezygnacja.
 • Sklep internetowy ze sprzętem turystycznym.
 • Opracowanie logistyki, dobór produktów, kategorii, stworzenie marki, sklepu www.
 • Bardzo wysokie pozycje w wyszukiwarce Google, rozwinięte kanały dotarcia, sprzedaże.
 • Coś tu jest nie tak, nie ta branża? Za dużo fizycznych produktów? Hmm. Koniec.
 • Restauracja na przemyskim rynku.
 • Nowe miasto, brak doświadczenia i kontaktów. Otwieramy z żoną knajpę! Czemu nie.
 • Bardzo duża rotacja personelu, częste zmiany menu, strategii, logo! Istny roller coaster, sezonowość, kontrakty.
 • 5 lat doświadczeń, są perspektywy, ale mimo wszystko kończymy zabawę.

Pomysł – szybka akcja – materializacja – rezygnacja zrozumienie!

To był taki mój klasyczny model działania, który powtarzał się kilkadziesiąt razy! Jedne projekty trwały parę tygodni, inne parę lat. Myślałem, że brakuje mi konsekwencji! Moment, w którym doszło do mnie w czym ona tkwi był przełomowym momentem w moim życiu. Zrozumiałem, że inicjatywa, wyznaczanie kierunku, strategia, odkrywczość, dochodzenie do sedna sprawy to są moje mocne strony, talenty. Cały czas nad nimi pracowałem! Doskonaliłem się w tym praktycznie codziennie, od urodzenia!

Odkrywałem przestrzeń do rozwoju siebie. Swój własny system, misję, wartości. Odkrywałem totalną drogę talentu. Kiedy ją zrozumiałem postanowiłem spisać i podzielić się tutaj z Tobą. Zawsze to robiłem, teraz mam tego świadomość. Robię to samo, ale już nie tak samo.
Zrozumienie pozwala mi dopasować swoje kompetencje do wartości i talentów moich odbiorców, które potrafię teraz dostrzec. I na tej podstawie budować długofalowe relacje.
Nie jestem już odpowiednio: organizatorem imprez integracyjnych, przedsiębiorcą internetowym czy restauratorem. Jestem aktywatorem, strategiem, odkrywcą przestrzeni potencjału!

Misja

Obserwacje samego siebie zostały potwierdzone w dostępnych powszechnie narzędziach. Zauważyłem mechanizmy poznania mocnych stron m.in. w numerologii, symbolice, horoskopach urodzinowych, testach osobowościowych, książkach. Można czytać i nie zrozumieć. Można nie czytać, a zrozumieć. Doszło do tego, że sam zacząłem doskonalić procesy dochodzenia do esencji talentu. Są one dostępne dla każdego, kto tylko chce po nie sięgnąć. Chcę, by ta wiedza była zrozumiana powszechnie. Chcę, by każdy odkrył swoje wrodzone predyspozycje i potrafił regularnie łapać wiatr w żagle. To jest moja misja!

Doświadczenie podróży od źródła do spełnienia powoduje, że widzę różnicę. Potrafię dostrzec ją u siebie, jak i w innych osobach, które borykają się ze swoimi wyzwaniami, niezależnie, w jakiej odległości są od swojego głównego nurtu. Prawdę mówiąc możesz być już na oceanie, ale poprzez to, że Twoja droga do niego nie była czysta napływają do Ciebie zaszłości, które generowałeś: konflikty emocjonalne, blokady. Uświadomienie sobie ich, powrót do źródła, wybaczenie to podstawa sukcesu. Sukces to spokój.

Działam prosto, ale jednocześnie odpowiedzialnie. Wiem, że talent źle spożytkowany może zaszkodzić, natomiast dobrze: pomóc we wzroście.

Co możemy zrobić razem?

Coaching

Moim celem jest to, abyś Ty realizował swój cel. Celem jest stan, w którym życie staje się marzeniem. Droga talentu to przestrzeń, w której kwitniesz. Robisz to, do czego zostałeś powołany. Bądź produktywny. Wykorzystuj swój potencjał, naturalnie.

Wspólny projekt

Chcesz stworzyć nowy projekt lub wnieść do swojej obecnej działalności komplementarne elementy? Moje kompetencje pozwalają kształtować wizerunek i świadomość marki, doprecyzować system, aktualizować i koordynować kurs. Zwiększam zasięg.

Kształtowanie talentu ~ Kształtowanie produktu

Personal branding ~ Branding

Przyjmij moje zaproszenie do współpracy.
Zadzwoń: +48 577 566 907 lub napisz: kontakt@drogatalentu.pl.

Szczepan Zmarzliński

Top