• Przystań
  • Autor
  • Inspiracje
  • Kontakt

Co ma piernik do wiatraka jeśli wiatrak generuje prąd do piekarnika?

Horoskop urodzinowy, a Twoje talenty

by Szczepan Zmarzliński

Co ma piernik do wiatraka jeśli wiatrak generuje prąd do piekarnika?

Horoskop urodzinowy, a Twoje talenty

by Szczepan Zmarzliński

by Szczepan Zmarzliński

Teoretycznie horoskop urodzinowy i talenty mają ze sobą tyle wspólnego, co przysłowiowy piernik z wiatrakiem. Jeśli jednak wiatrak, o którym mowa generuje prąd i to właśnie z tego prądu zasilany jest piekarnik, w którym pieczemy pierniki to sytuacja nie wygląda już na tak oczywistą. Identyczną zależność, na swoim przykładzie widzę w horoskopie urodzinowym i talentach, które posiadam.

Urodziłem się 3 marca. Rok nie ma w tym przypadku znaczenia. Przed kilkunastu laty z ciekawości przeczytałem swój kalendarz urodzinowy, zdumiewające było dla mnie jak bardzo zgodny jest on ze mną. Są w nim wyłożone niemalże na tacy moje mocne i słabe strony. Predyspozycje, które posiadam i zagrożenia, które wpływają na moje gorsze samopoczucie i tzw. niepowodzenia w życiu. Po wielu latach poszukiwania swojej pasji to właśnie horoskop urodzinowy stał się dla mnie ostatecznym elementem, który pozwolił mi w sposób naukowy połączyć sferę ducha, ze sferą materii. Przekonać się, że nie ma przypadku w cyklach, które przechodzę.

Poniżej przedstawiam swoje talenty wg. testu StrenghtsFinder 2.0 i ich uzasadnienie w cytatach z opisu na mhoroskop, który odnosi się do osób urodzonych w dniu 3 marca.

1. Aktywator.

„Wyróżnia się swoją uczuciowością, jest zdolny do wielkich porywów serca i bardzo namiętny. Kiedy kogoś kocha, gotów jest rzucić mu cały świat do stóp i może wyrzec się niemal wszystkiego w imię miłości.” – to samo dotyczy nowych idei, kiedy czuję impuls to po prostu działam, z pełnym zaangażowaniem idę za głosem serca, charakterystyczny dla mnie zdrowy poza tym rozsądek schodzi na drugi plan.

2. Strateg.

„…mało kto tak jak on potrafi skupiać się na szczegółach i starannie analizować najmniejsze detale, tym bardziej, że ma do tego godną podziwu cierpliwość i gotów jest wszystko rozkładać na elementy zasadnicze, widząc wszystko jak na dłoni.” – Czy to nie wygląda jak gra strategiczna? Na pewno tak, jeśli patrzę na to z perspektywy osoby urodzonej 3 marca.

3. Dowodzenie.

„Chętnie przyjmuje na siebie rolę mediatora czy pośrednika w jakichś sporach, bo aktywnie działa na rzecz zaprowadzenia pokoju, przynajmniej w małej społeczności, w jakiej żyje. Sam jest nastawiony bardzo pokojowo i zawsze potrafi znaleźć rozsądny kompromis.” – W sytuacji zagrożenia nie unikam dyskusji, tylko szukam kompromisu, wychodzę na przeciw.

4. Odpowiedzialność.

„Kiedy zleca mu się jakieś zadanie, nawet jeśli wie się, że nie lubi danej czynności, można mieć pewność, że skoro obiecał, że to zrobi, to na pewno tak będzie, co czyni zeń człowieka bardzo wiarygodnego w oczach społeczeństwa i zasługującego na najwyższy szacunek oraz poważanie.” – Odpowiedzialność dodatkowo jest wymieniona jako jedna z cech charakteru osób urodzonych w tym dniu.

5. Odkrywczość.

„Wyróżnia się swoją mocno rozwiniętą intuicją, która pozwala mu przenikać rzeczy niedostępne dla ludzi, którzy cechy tej nie posiadają. Sprawia to też, że trudno jest przed nim coś ukryć, więc jego rywale praktycznie nie mają możliwości, by go oszukać, co daje mu nad nimi nieocenioną wprost przewagę i chroni go od wielu niebezpieczeństw.”

Dodam, że np. w innym teście 16personalities moim typem osobowości jest dyskutant, czasem przedsiębiorca. Dyskutant to tzw. adwokat diabła, który podobnie jak w punkcie 3 (dowodzenie) chętnie przejmuje rolę mediatora pomiędzy dwoma całkowicie odmiennymi od siebie spojrzeniami. Dyskutant to także Innowator (Aktywator, odkrywca).

Polałem miodem swojego piernika? Ty też tak możesz. Zachęcam do samodzielnej pracy nad sobą, słuchania głosu płynącego z głębi siebie. Wyciągania swoich asów z rękawa, jak również tych kart, które są teoretycznie słabsze. Tylko mając komplet możesz grać, spełniać się. Joker, bez Jopka nic nie znaczy. W przypadku potrzeby chętnie przejmę rolę mediatora pomiędzy Twoimi Jokerami, a Jopkami.
Jeśli natomiast masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na wyżej wymieniony temat to zachęcam do komentarzy.

Szczepan Zmarzliński

Inspiracje do powyższego materiału:
www.mhoroskop.pl/urodzeniowy/marzec/3-marca.html
www.gallupstrengthscenter.com/home/en-us/strengthsfinder
www.16personalities.com/

Top