Jak utrzymać zdrowe włosy

Jak utrzymać zdrowe włosy

Zdrowe włosy nie stają się łatwiejsze niż to! Te unikalne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przekonają cię, a Twój system pielęgnacji włosów nigdy nie będzie taki sam. Kondycjonować lub nie kondycjonować, olejować lub nie olejować – jeśli chodzi o włosy znajdziesz wszelkiego rodzaju porady.

Pierwszym krokiem w pielęgnacji włosów jest dieta, a dwie najważniejsze rzeczy w diecie to żelazo i białko. Komórki włosowe są najszybciej rosnące komórki w organizmie, ale są one również pierwsze, które mają wpływ nie jeść prawo lub cierpią z niedoborów, ponieważ nie są one wymagane do przetrwania.

Wybierz odpowiedni szampon

Wybierz odpowiedni szamponPielęgnacja włosów to bardzo osobisty wybór. Rzadko jest Medyczny powód do mycia włosów. Tak więc decyzja o tym, jak często myć włosy, zależy od rodzaju włosów, tekstury skóry głowy, tłustości włosów i osobistych preferencji.

Dla niektórych osób zbyt częste mycie może powodować uszkodzone włosy i suchą, swędzącą skórę głowy. Dla innych rzadkie mycie może sprawić, że włosy będą wyglądać tłuste i martwe.

Używanie niewłaściwego szamponu i środka do stylizacji może spowodować znaczne uszkodzenia włosów. Szukaj produktów odpowiednich dla Twojego typu włosów-tłustych, normalnych lub suchych — i zwalczaj wszelkie problemy, takie jak łupież.

Staraj się unikać szamponów z surowymi składnikami, takimi jak laurylosiarczan amonu lub laurylosiarczan sodu. I pamiętaj, że koszt niekoniecznie wskazuje na jakość produktu.

Get condition-specific

Get condition-specificOdżywianie po umyciu szamponem jest ważnym krokiem w utrzymaniu włosów miękkich, lśniących i podatnych na układanie. Możesz wybrać oddzielną odżywkę lub szampon z wbudowaną odżywką.

Odżywka grzebieniowa do równomiernego rozprowadzania. Pozostaw go we włosach na dwie do trzech minut przed spłukaniem. Podobnie jak mycie włosów, nie każdy musi kondycjonować za każdym razem, gdy myje włosy. Eksperymentuj, aby znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie.

Stan skóry głowy osoby wpłynie również na stan ich włosów. Osoby z bardzo suchą skórą głowy zwykle nie produkują tyle sebum. Rzadsze mycie włosów może pomóc skórze głowy zachować zdrowie, zapobiegać swędzeniu i łuszczeniu się, a także utrzymać włosy miękkie i lśniące.

Osoby o bardzo tłustej skórze głowy mogą rozwinąć trądzik na skórze głowy lub wzdłuż linii włosów i mogą wymagać częstszego mycia włosów, aby włosy wyglądały czysto.

Umyć i umyć

Umyć i umyćMycie włosów jest bardzo podobne do mycia skóry. Woda może usunąć najbardziej widoczne zabrudzenia i zanieczyszczenia, ale nie może wyeliminować zapachów lub tłustych osadów.

Szampon pomaga wodzie skutecznie usuwać brud, zanieczyszczenia i zapachy, takie jak dym lub pot. Eksperci sugerują, że wiele osób nadużywa szamponu lub szamponu nieprawidłowo. Szampony mogą również usuwać olej. Włosy dostaje olej z gruczołów łojowych, które wydzielają olej zwany sebum, który utrzymuje włosy nawilżone.

Standardowe zasady są:

  • Nie myj włosów częściej niż raz dziennie.
  • Użyj tylko tyle produktu, aby pokryć włosy.
  • Unikać używania bardzo gorącej lub bardzo zimnej wody.

Traktuj włosy delikatnie, gdy są mokre — są trzy razy bardziej podatne na pękanie. Nie pocieraj nadmiernie mokrych włosów ręcznikiem. Używaj grzebienia z szerokimi zębami do rozczesywania, ale nie czesaj zbyt dużo ani nie szczotkuj mokrych włosów.

Nawilżone włosy są mniej podatne na pękanie lub wyglądają na suche i kędzierzawe. Ale zbyt dużo wilgoci może sprawić, że włosy będą wyglądać tłuste, wiotkie i brudne. Po kilku dniach bez mycia szamponem Olejek gromadzi się najbliżej skóry głowy, sprawiając, że włosy wokół twarzy wyglądają na brudne. Większość szamponów jest przeznaczona do usuwania nadmiaru oleju, co pomaga włosom dłużej wyglądać czystiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*