• Przystań
  • Autor
  • Inspiracje
  • Kontakt

Mechanizm działania psychologii tłumu

by Szczepan Zmarzliński

Mechanizm działania psychologii tłumu

by Szczepan Zmarzliński

by Szczepan Zmarzliński

Jak działa mechanizm „psychologii tłumu” w Twoim przypadku? Czy potrafisz świadomie uwalniać się z przyjętych powszechnie schematów i podążać swoją własną drogą? Drogą spełnienia, rozwoju, zrozumienia.

Podsyłam prostą instrukcję, która wierzę, że doda Ci skrzydeł.

Kiedy kogoś czytasz, słuchasz, albo sam z siebie w często nagłym przypływie, momencie masz natchnienie, generujesz przekaz prawdziwy, płynący z głębi duszy to intuicyjnie, podświadomie czujesz: „dobrze mówi”, „to jest to”, „eureka”…
Po chwili natomiast pojawia się myśl: „No ale co powiedzą inni? Mama, tata, tzw. autorytety, Twoje uprzedzenia…” I wtedy masz dylemat:

  1. Albo inspirujesz się, podążasz za tym pierwszym, za intuicją, zaczynasz żyć w zgodzie z sobą, oddajesz się życiu, płyniesz, spełniasz się.
  2. Albo po prostu nic nie zmieniasz. Nie wychylasz się, bo przecież „inni” mogliby Ci powiedzieć „ty wariacie”. Więc Twoja odkrywczość przejawia się jedynie w obrębie tego schematu, w którym tkwisz.

Spójrz na to wszystko z lotu ptaka, obserwatora, a zaczniesz się śmiać sam z siebie, „Ty wariacie”. A po chwili sobie pomyślisz: „jak mogłem się tak dusić i ograniczać”.
Przeczytałeś? Odejdź obojętnie do punktu 2, albo zacznij latać! Wyznacz swój własny kierunek. Odkrywaj przestrzeń swojego potencjału!
Jesteś orłem, więc lataj!

Szczepan Zmarzliński

Top