• Przystań
  • Autor
  • Inspiracje
  • Kontakt

Jak to jest z tą świadomością?

Pogłębianie świadomości

by Szczepan Zmarzliński

Jak to jest z tą świadomością?

Pogłębianie świadomości

by Szczepan Zmarzliński

by Szczepan Zmarzliński

Jak ją poszerzać, pogłębiać?
Czytając książki? Chodząc na szkolenia? A może wychodzić poza granice swoich ograniczeń?

Z moich doświadczeń wychodzi jasno. Aby poszerzać swoją świadomość należy iść za intuicją, wewnętrznym kompasem, który każdego z nas prowadzi.

Wychodzimy wówczas z cyklu rutynowo powtarzającego się splotu okoliczności i wchodzimy w nowy etap. Pogłębianie świadomości jest jak przechodzenie poziomów w grze, która nie ma końca. Celem jest rozwój sam w sobie. Aby się rozwijać, należy wychodzić poza znane Ci nauki. Spojrzeć na nie z szerszej perspektywy.

Jakie są największe blokady, które uniemożliwiają Ci pogłębianie świadomość? Są to Twoje uprzedzenia i zaszłości, które ciągniesz za sobą. << Odpuszczaj sobie >>

Załóżmy, że jesteś np. trenerem rozwoju osobistego, nauczyłeś się określonej metody nauczania XYZ, „programu wielkiej zmiany życia”, nabyłeś szereg certyfikatów, przeczytałeś tony książek w tym konkretnie temacie. Jesteś chodzącą encyklopedią, autorytetem.

Docierasz do coraz szerszego grona odbiorców o niższym od siebie poziomie świadomości w danym zakresie, pomagasz im wzrastać. Jest super.

Ciebie jednak po jakimś czasie zaczyna coś „mierzić”, zaczynasz czuć, że coś jest nie tak. Szukasz poza znanym Ci do tej pory schematem. Trafiasz gdzieś tam w internecie na jakiegoś gościa „z czapy”, który obala ten światopogląd, który Ty serwujesz swoim odbiorcom. Porusza Cię to. Podświadomie zdajesz sobie sprawę, że to co się przed chwilą dowiedziałeś jest bliższe prawdy… Wiesz to! Od teraz inaczej patrzysz na wiedzę, którą do tej pory głosiłeś, nie jesteś już jej wcale taki pewny, traci ona dla Ciebie sens…

Poszerzył się poziom Twojej świadomości. Co wtedy robisz, pogłębiasz ją i przechodzisz na kolejny poziom, czy zostajesz tu gdzie jesteś i udajesz, że nic się nie stało? Trzymasz siebie i swoją społeczność na „bezpiecznej”, eksploatowanej przez Was wysepce, czy odważasz się robić krok dalej w kierunku nowej, nieodkrytej jeszcze przez Ciebie przestrzeni, wiedząc, że być może nikt z Twoich dotychczasowych odbiorców nie pójdzie za Tobą.

Jeśli przeżyłeś taki moment i poszedłeś dalej to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że może się to wiązać z diametralną zmianą kursu. Takie zmiany mogą znacznie obniżyć Twój tzw. status społeczny, chwilowo dosłownie zatrząść Twoje postrzeganie rzeczywistości, ale zawsze wiążą się z jednym: doświadczasz życia w pełni,..

Jak doprowadzić do tego, aby zmiany przebiegały płynnie. By Twoja świadomość poszerzała się harmonijnie. Żyj w zgodzie z samym sobą na bieżąco, dąż do prawdy, podnoś swoje wibracje. Zaprzyjaźnij się ze swoją intuicją, zaufaj jej.

Szczepan Zmarzliński

Top