• Przystań
  • Autor
  • Inspiracje
  • Kontakt

Zrozum, a zaczniesz robić to samo, ale już nie tak samo.

Testy osobowościowe Gallup vs. 16Personalities

by Szczepan Zmarzliński

Zrozum, a zaczniesz robić to samo, ale już nie tak samo.

Testy osobowościowe Gallup vs. 16Personalities

by Szczepan Zmarzliński

by Szczepan Zmarzliński

W internecie możemy rozwiązać szereg mniej lub bardziej zaawansowanych i odzwierciedlających nasze talenty testów osobowościowych. Są nimi przede wszystkim Test Gallupa oraz 16Personalities. Te niepozorne ankiety pozwalają nam zdecydowanie lepiej zrozumieć swój tok działania i myślenia. Pokazują nam, że pewne cechy osobowości nie są charakterystyczne dla wszystkich. Każdy wyróżnia się czym innym, ma inaczej zsynchronizowane swoje predyspozycje. Zrozumienie samego siebie to pierwszy krok do świadomego kształtowania swojego życia w taki sposób, aby jak najczęściej móc się wykazywać tym, co w nas najlepsze.


Dla mnie osobiście wyniki testów były potwierdzeniem kompetencji, które posiadam. W Gallup StrengthsFinder, na 34 możliwe talenty okazałem się być kolejno: aktywatorem, strategiem, mającym proporcjonalnie wysoko rozwinięte dowodzenie, odpowiedzialność i odkrywczość.
Z kolei test 16Personalities (który rozwiązywałem do tej pory co najmniej dziesięć razy) ukazał mnie jako dyskutanta bądź przedsiębiorcę. Nikogo innego. Tylko pomiędzy tymi dwoma wynikami występuje moja osoba.

Co dalej. Kiedy już poznałem wyniki testów zacząłem szukać możliwie dużo opisów dotyczących szczegółów związanych z potencjałem, który drzemie w aktywatorach, strategach,.. dyskutantach i przedsiębiorcach.

Znalazłem zarówno tzw. zalety, jak i tzw. wady z nimi związane. Wszystkie zdobyte informacje potwierdziły się w mojej historii. Tym samym stało się jasne dla mnie, jaka przyszłość mnie czeka jeśli będę potrafił świadomie kształtować swoje talenty. Zacząłem rozumieć jakie konkretnie błędy do tej pory popełniałem. Dotyczy to przede wszystkim „Aktywatora” czy Innowatora (jest to nawiązanie do Dyskutanta z testu 16Personalities), który wdrażał bardzo dużo nowych projektów na zawołanie, a jednocześnie później nie bardzo był gotów z równym zapałem je kontynuować. To niemalże „olśnienie” doprowadziło do tego, że tak właściwie nie musiałem nic zmieniać w tym co robię, potrzebowałem jedynie zmienić sposób. Wiedzieć kiedy „ze sceny zejść niepokonanym” bądź w kontynuacji rozpoczętych projektów opierać się cały czas na aktywacji nowych idei w ich obrębie. Jak to robię możesz dowiedzieć się poprzez lekturę treści zawartej na tej stronie.

Tymczasem odsyłam do rozwiązania w/w testów:
www.16personalities.com
www.gallupstrengthscenter.com

Jeśli to zrobisz to zachęcam do powrócenia do tego wpisu. Wówczas hasła zawarte tutaj staną się dla Ciebie bardziej zrozumiałe. Będziesz mógł je odnieść do swoich wyników.
Podziel się spostrzeżeniami w komentarzu bądź w prywatnej wiadomości.

PS testy osobowościowe mają swoją wartość, ale nie są niezbędne. Nic nie zastąpi podróży w głąb siebie, wejścia w swoją własną naturę. Będąc w głębi lasu wyjdą z Ciebie wszystkie Twoje talenty i mocne strony! Tak też możesz rozwiązać swój test. Wystarczy zrozumieć. Wesołej drogi!
Szczepan Zmarzliński

Top