Zidentyfikuj swoje umiejętności

W czechach stale rosną przedsiębiorcy,

Którzy walczą o przetrwanie podczas pandemii koronawirusa wiele firm zostało zmuszonych do ograniczenia lub całkowitego zaprzestania produkcji i rozpoczęcia zwolnień zamknięte granice utrudniają z kolei eksport krajowych przedsiębiorstw i uniemożliwiają zatrudnianie zagranicznych pracowników trudna sytuacja może przynajmniej częściowo ułatwić pomoc.

W czechach stale rosną przedsiębiorcy,

Którą wiele organizacji oferuje teraz za darmo w ramach fali Solidarności prawnicy lub trenerzy zapewniają bezpłatne konsultacje, firmy technologiczne wybaczają opłaty za swoje rozwiązania i zapewniają niedrogie narzędzia, które pomagają przekształcić sklepy w świat online za darmo doradztwo biznesowe bezpłatne konsultacje oferuje np. portal Works.me, stworzony przez studentów wydziału biznesu Wydziału administracji biznesowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze i autorów platformy edukacyjnej Mentedy.

W czasie kryzysu, studenci i ja myśleliśmy o tym, jak pomóc firmom, które zostały dotknięte negatywnie. W rezultacie współpracujemy z portalem, który łączy przedsiębiorców ze specjalistami, którzy mogą im doradzać. W projekcie uczestniczyli eksperci w takich dziedzinach, jak handel, marketing, przywództwo i zasoby ludzkie. I wszyscy są gotowi zapewnić bezpłatne konsultacje interesariuszom  mówi jeden z autorów pomysłu Michał Under z Departamentu biznesu przedsiębiorcom dotkniętym pandemią pomaga także JIC południowomorawskie centrum innowacji, którego założycielem jest miasto Brno, Kraj południowomorawski i Uniwersytet w Brnie.

Małe i średnie firmy z południowych Moraw z innowacyjnymi produktami lub usługami mogą bezpłatnie korzystać z usług JIC consulting. W ramach Helpdesk experts przeprowadzają do 90-minutową konsultację telefoniczną, aby doradzić, jak zarządzać ryzykiem, zminimalizować negatywne skutki kryzysu i zmaksymalizować swoje możliwości.

Poszczególne firmy mogą również uczestniczyć w programie

porad awaryjnych JIC, w którym mogą uzyskać do 20 godzin bezpłatnych porad trenerów i mentorów firma Symbio, która specjalizuje się w marketingu cyfrowym i reklamie, również doradza firmom w sytuacjach kryzysowych za darmo.

Poszczególne firmy mogą również uczestniczyć w programie

Ze względu na stan wyjątkowy większość firm ograniczyła ruch do minimum nas też dotknęło. Straciliśmy część biznesu i wiemy, jak trudno jest oprzeć się koronawirusowi. Ale nie chcemy po prostu czekać, aby zobaczyć, co się stanie. Lepiej spróbuję coś zrobić i chcemy to wykorzystać, co możemy zrobić, aby pomóc przezwyciężyć kryzys komuś innemu mówi współzałożyciel Symbii Libor Shimon. Firma ostrzega, że sytuacja nie wróci do normy od razu, ale przejdzie w silną recesję, w której wiele rzeczy, na których stoją dziś marki, nie ma już mocy.

Ludzie, jak mówi, zmienią swoje priorytety, nawyki i koszyk podczas konsultacji doradza firmom, jak przygotować się do tego w odniesieniu do budowania marki czeska Agencja Promocji Handlu CzechTrade również pomaga przedsiębiorcom. Do końca września oferowane są bezpłatne konsultacje eksportowe w 58 krajach. Specjaliści agencji mogą bezpłatnie pomagać czeskim przedsiębiorstwom nawet w sytuacjach kryzysowych za granicą, takich jak np. zatrzymany na granicy towar, jego dalszy transport czy sprawy celne ponadto każdy klient może przedstawić swoją działalność za darmo w katalogu eksporterów.

Informacje na temat rozwoju handlu zagranicznego w pandemii koronawirusa CzechTrade są regularnie aktualizowane na jej stronie internetowej i portalu dla biznesu i eksportu BusinessInfo.cz/coronavirus a kolejną rzeczą, która pomaga, jest platforma firmy dla firm konsultingowych hpcg. Celem inicjatywy jest wzajemne wsparcie przedsiębiorców, którzy muszą złagodzić skutki środków zwalczania koronawirusa, a którzy z kolei mogą zaoferować swoje wolne zasoby w domenie publicznej wszystkie firmy, które potrzebują lub mogą zaoferować pomoc, mogą wziąć udział.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*